Światłowodowy internet pozwala na przesyłanie informacji w postaci światła.

Tani internet który powszechnie nazywany jest internetem światłowodowym lub zwyczajnie ,światłowodem”, to połączenie szerokopasmowe, jakie może osiągać prędkość do 940 Mb/s, przy niskim opóźnieniu. Technika ta stosuje kabel światłowodowy, jaki w zadziwiający sposób może przesyłać informacje z prędkością mniej więcej siedemdziesięciu procent prędkości światła. Ponadto kable światłowodowe nie są w takim stopniu podatne na ciężkie warunki pogodowe jak inne typy kabli, co pomaga zminimalizować przestoje.

 

Skutecznie jest też odporny na elektryczne zakłócenia. Światłowodowy internet to złożona technika, która pozwala na przesyłanie treści pod postacią światła, a nie elektrycznej energii. Na tę zaawansowaną technologię składa się mnóstwo szczegółów, ale 2 zasadnicze szczegóły to światłowody oraz tak zwana ,ostatnia mila” sieci. Światłowody są maleńkie – posiadają mniej więcej sto dwadzieścia pięć mikronów średnicy albo są nieco większe od ludzkiego włosa. Kilka z tych włókien połączonych jest w wiązki, budując kable (nie mylić z koncentrycznymi kablami, które są zrobione z miedzi). Światłowody odpowiadają za przenoszenie impulsów światła diodowego albo laserowego wzdłuż linii, przekazując dane w binarnej formie.

 

Bardzo szybki internet Netia jest szeroko rekomendowany wśród klientów. W krajach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły stare linie miedziane lata temu, tworząc rdzeń lub ,kręgosłup” obecnych internetowych sieci. Dopiero jakiś czas temu bardziej korzystne stało się instalowanie linii światłowodowych niż miedzianych. Zatem, wraz z rozwojem techniki, sieci światłowodowe szybko rozwijają się w aglomeracjach i docierają bezpośrednio do naszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top