Odzież do gry w piłkę składa się z spodenek, koszulki, skarpetek.

Właściwie każdy piłkarz, czy to dziecko czy nastolatek, który przynależy do drużyny dziecięcej, lub młodzieżowej, czy też piłkarz zawodowy, który reprezentuje drużynę w której gra czy tez kraj, musi nie tylko doskonalić własne kwalifikacji jako członek drużyny, ale także być odpowiednio ubrany. Każdy bowiem typ sportu musi być trenowany z użyciem specjalnych przedmiotów a także we właściwym stroju, by pozwolić nam z dużą swobodą go trenować.

 

Odzież piłkarska dla dzieci składa się w większości z spodenek, koszulki, skarpetek i korków, a w przypadku bramkarza – również z rękawiczek, w których stara się złapać piłkę i obronić atak przeciwnika. Ten rodzaj stroju gracza obowiązuje obowiązuje go w sezonie letnim. Rozgrywki odbywają się również w innych porach roku i członkowie drużyny muszą być odziani nieco inaczej. Kiedy jest zimno, elementem stroju musi być bielizna termoaktywna dla zawodnika, która ochrania go przed chłodem. Lecz ubiór zawodnika to z pewnością nie wszystko, bo głównie potrzebne są odpowiednie umiejętności w zależności od tego, na której pozycji występuje określony członek drużyny. Trzeba umieć odpowiednio przekazywać sobie piłkę, ażeby nie poleciała ona do piłkarza z drużyny przeciwnej, ponieważ wtedy trzeba będzie szybko odebrać mu piłkę, a to może wcale nie być łatwe.

 

Kiedy napastnik będzie chciał oddać strzał, wówczas cała nadzieja drużyny będzie w bramkarzu, który będzie starał się go obronić. Toteż mecz skończy się bezbramkowym remisem, lub każda z drużyn będzie miała tyle samo goli i wtedy też będzie remis, lub przewaga pozwoli wygrać jednej z nich. Poza tym możliwe są rzuty karne lub dogrywki. Bezdyskusyjne jest to, iż zwycięzca może być tylko 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top